28-05-2020, imieniny dzisiaj obchodza: Augustyn, Jaromir, Wilhelm


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Już Genialny WIKTOR SOMMER
Już Genialny  WIKTOR SOMMER

Ma prawie 8  lat i mówią o nim, że jest genialnym dzieckiem. Wiktor Sommer gra na fortepianie zaledwie od 20 miesięcy, ale bardzo szybko się uczy. Teraz zajmuje się nim wybitny prof. Aleksander Murawski z Sankt Petersburga, który uważa, że Wiktor ma wielki talent.

 

Mieszka i uczy się w Koszalinie, dając  w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 19.3o koncerty koszalinianom w Autorskiej Galerii Zbigniewa Murzyna.

 

Wstęp na recitale bezpłatny.


           Wiktorek  , już jest laureatem wielu konkursów i  uczestnikiem koncertów muzyki klasycznej .Laureatem drugiego miejsca w „Must be the music- tylko muzyka” ,prowadzonym przez TV POLSAT. Wspaniale prezentuje utwory Mozarta, Chopina ,Bacha i wielu innych twórców światowej sławy, a finałowy popis Beethovena „Dla Elizy” jest prawdziwym majstersztykiem maleńkich  palców Wirtuoza .


          Od niedawna już mieszkaniec Koszalina,  ośmioletni  już prawie Wiktor ,  na  zakończonym w dniu 1 lipca br. w Monachium XII Konkursie KLAVIERPOSIUM der Jugend MONACHIUM, zajął PIERWSZE MIEJSCE w kategorii A ,czyli kategorii najmłodszych uczestników. Nasz Wiktorek zagrał bezbłędnie  m.in. Preludium C -Mol -Bacha , Marsz nr 10 -Prokofiewa oraz walca A-mol  F. Chopina.

 

GRATULUJEMY!!!


15-go czerwca , cała Polska mogła oglądać Wiktora w programie DZIEŃ DOBRY TVN ,a  w jednym z numerów  ANGORY w części ANGORKA zaprezentował się nasz Wiktorek w pełnej okazałości, zdjęcie zajęło całą stronę ,tam też  udzielił wywiadu.


Wiktorek wspomagany jest przez ojca Waldemara Sommera grającego na wiolonczeli.

 Jak już wspomniałem Wiktor wraz z Tatą Waldemarem w każdy pierwszy czwartek miesiąca, koncertują w Galerii Autorskiej Zbigniewa Murzyna. Oni doceniają współmieszkańców, czyli koszalinian, dając darmowe koncerty, jednak bez wzajemności...


Na recitalach  poza Koszalinem brakuje miejsc dla widzów, natomiast w  Koszalinie … widzów, że na palcach policzyć można.


Przysłowia jednak są mądrością narodu:

„…cudze chwalicie, swego nie znacie  Sami nie wiecie co posiadacie…”


Mieszkańcy Koszalina – korzystajcie z okazji bo niebawem za udział  w koncercie naszego, utalentowanego pianisty ,  będziecie musieli zapłacić nawet  bajońską kwotę .

 

Kolejny koncert  Panów Sommer 4-go października godzinie 19.3o jak zwykle  w Autorskiej Galerii Zbigniewa Murzyna Koszalin ul. Dworcowa 6 .Kolejne  8 -go listopada oraz 6-go grudnia

 

– DALEJ WSTĘP BEZPŁATNY -

 

W imieniu artystów SERDECZNIE ZAPRASZAM

 


 

Tekst:Janusz Pietrzykowski

Foto:arch.JP

 paris_, 09-09-2012, odsłon: 21609

Komentarze
klarnecista
17-09-2012, 09:22:23
byłem,slyszałem,rzeczywiście GENIALNY - KORZYSTAJCIE Z OKAZJII POZDRAWIAM

ZBIGNIEW CAŁKOWSKI
26-09-2012, 22:47:04
TEŻ BYŁEM NA KONCERCIE W CZŁUCHOWIE.
WSPANIAŁY TALENT JEST W TYM CHŁOPAKU !!!!!

Andrzej Janicki
04-10-2012, 11:37:33
Dzień dobry!Przypadkowo przechodząc z małzonką w sobotę obok Galerii usłyszelismy dzwięki cudownej muzyki.Weszliśmy do Galerii i przez chwilę wysłuchaliśmy końcówki utworu "Dla Elizy" w wykonaniu Wiktora. Cudo! Byliśmy oczarowani. Jeszcze nigdy nie słyszałem tak pięknego, znanego dość powszechnie,wykonania tego utworu. Wielkie brawa . To autentyczny talent. Powodzenia.

iza izowicz
13-10-2012, 19:34:59
Tu nie ma zadnego talentu. Owszem pewne umiejętności ,choć watpliwe. Trzeba być głuchawym ,zeby się zachwycić. A jednak mozna.Jak widać.

matka
25-10-2012, 14:17:27
Witam! Gratuluję jestem mieszkanką Koszalina mieszkam na Dworcowej non-stop słyszę granie na fortepianie małego dziecka ,które gra od rana do nocy.Ciekawa jestem kiedy i czy w ogóle mały chodzi do szkoły.Sama jestem matką i doba tego chłopca chyba trwa 72 godziny tak aby mógł zaspokoić swoje potrzeby,zabawę,naukę i uczęszczanie do szkoły. Nigdy nie widziałam aby ten chłopiec bawił się z rówieśnikami. Gratuluję p.Z.Murzynowi darmowego naganiacza do Galerii. ŻAL DZIECIAKA ODEBRANO MU DZIECIŃSTWO!!!!!!!!!

Janusz P.
26-10-2012, 11:22:05
Szanowna "MATKO"Proszę się nie obawiać o edukacje Wiktora - Jest uczniem Szkoły Muzycznej /kurs podstawowy/ pod okiem wspaniałego profesora. Ma nie tylko urok osobisty,talent ale i wspaniałych kolegów,rówieśników.Jego Ojciec -Waldemar- doskonale prowadzi syna pod każdym wzgledem.Ma Wiktor czas na naukę,zabawę i oczywiście gre na fortepianie -którą uwielbia- Zatem bardzo prosze być spokojną o przyszłość Wiktora.Pod taką opieką I PRZY TAKIM TALECIE ręcze,że NIE SPOTKAMY GO W PRZYSZŁOŚCI ZAPIJACZONEGO CZY GORZEJ ,PO NARKOTYKACH.Proszę o troszeczke wyrozumiałości,a może kiedyś w przyszłości ,będzie Pani dumna,ża na Pani budynku będzie wisiała talbliczka ,upamiętniajaca geniusz.Mamy perłę w Koszalinie,która doceniana jest nie tlko w kraju,ale i za granicą,czego nie zauważają koszalinianie.Natomiast Galeria nie musi mieć naganiaczy, ponieważ Z.Murzyn jest doskonalym artystą i Galeria broni się sama .Życzę wszystkiego NAJ .Janusz P

miecia kot
06-11-2012, 16:55:39
Panie Januszu. Zdumiewa mnie pańska umiejętność zagladania w przyszlość. Stara cyganka mogla by śmialo z Panem konkurować. Ale cyganki to mają szklane kule,karty ,brudne szkanki z fusami i tum podobne pomagiery.Może panu po znajomości pożyczyły?Ale powinien Pan wiedzieć że pozyczone prawdy nie mówią malo tego klamią perfidnie.Co zapewne usprawiedliwia panskie wywody powyzej.W wizjach widzi pan wiszące tabliczki/dobrze że nie tablice upamiętniające/a może pan widzisz tabliczki czkolady? A może to MILKA? -Mamy perłę w Koszalinie? To już nie dwie? Tatuś abdykował!Ależ ma pan ciagotki do jubilerstwa,większe jak do tych slodkości w postaci tabliczek . Co do pańskiego pogladu na szkolnictwo w tym kraju,to przypomne że jest obowiązkowe ,na wypadek jakby fusy tego nie oznajmiły.A analfabetyzm ,jaki by nie byl zawsze swiadczy o /a no wlaśnie o czym świadczy to zapewne karty panu podpowiedzą.I nie sa to chwalebne wywody.Zalecam więcej praktyki w wrozbach wszelakich i sukcsów rychłych.Ha ha ha

miecia kot
06-11-2012, 18:51:04
Wiekszych bzdet nie czytalam dawno.Dorosłe osoby jawnie popierają analfabetyzm Zapijaczony i gorzej.Gratuluje Panie Januszu szklanej kuli ,ktora panu tą \"oczywista dla pana prawdę objawila\" Perły z Kolobrzegu. Moze pan nam wyjaśni dlaczego te pańskie \"Perły\" zbieraja datki na fortepian a podobno malec posiada trzy. W tym jeden wypożyczony i zapewne o tym pan doskonale wie. Wie Pan co ja o tym myślę \"MATKA\" ma rację A Pan albo nie wie o kim pisze ,albo ma pan w tym swoj cel.Co sie zoś tyczy tabliczek po domach/ dobrze że nie tablic to może pan w tym wróżbiarskim zwidzie tabliczki czekolady widział/Albo szklanka po fysach była brudna.

Janusz P
07-11-2012, 11:22:00
Wielce Szanowna Pani Kot!!!Nie interesują mnie kulisy życia prywatnego osób , o których piszę.Jestem tylko rozgoryczony zawiścią, zazdrością i drapieżnością osób,które patrzą w ciemnych okularach. Mały Wiktor ma dopiero osiem lat/zdąży sie wyedukować/ a już jest laureatem pierwszych nagród w konkursach fortepianowych nie tylko w kraju ale i za granica. TO FAKTY i nie z fusów. Może mieć 100 fortepianów,ale talent nizaprzeczalny ma jeden.Ma Pani prawo do własnych spostrzeżeń - nawet bez cyganki - ale zastanawiam się skąd w Pani tyle żółci!!!Może niespełnione marzenia.Kończąc z Panią rozmowe - uważam ja za ostateczną cytuje PROMETHIDIONA C.K.Norwida "...życzęć Ci czytelniku zdrowia...a od siebie więcej optymizmu -Janusz Pietrzykowski

Optymistka
07-11-2012, 12:24:04
Kochany Panie Januszu!!!Dzięki za odpowiedź- Ten Kot to bierze przykład z góry. Tak jak Błeszczak czy Kaczyński .Nic im się nie pododba ,sami nic nie robią a wszystko jest złe. Czytałam Pana Felieton o Anglii. To prawda .U nas kołtuneria i plotkarstwo.Czuje się jakbym była w maglu.Oj Pani Kot!!! Jakie nazwisko taki charakterek - Mimo wszystko życze wszystkiego najlepszego ,a Wiktorowi samych sukcesów. Byłam na Jego koncertach - Jest fenowenalny
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki