28-05-2020, imieniny dzisiaj obchodza: Augustyn, Jaromir, Wilhelm


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Celem zwycięstwo
Celem zwycięstwo

W ostatnich pięciu meczach gracze naszej drużyny zaledwie raz zdołali sięgnąć po zwycięstwo. By myśleć o doścignięciu ścisłej ligowej czołówki, podopieczni Tadeusza Żakiety muszą zacząć regularnie sięgać po komplet punktów. W sobotę nasz zespół uda się do Gryfina, gdzie zmierzy się z walczącym o utrzymanie Energetykiem.


Ostatnie tygodnie są dla naszej drużyny bardzo trudne. W pięciu kolejnych występach gwardziści zaledwie raz cieszyli się ze zwycięstwa. Dwa ostatnie spotkania zakończyły się podziałem punktów. Po remisie przed własną widownią w meczu z rezerwami szczecińskiej Pogoni, przed tygodniem nasz zespół podzielił się punktami z Chemikiem Police. W każdym z tych meczów nasi piłkarze stworzyli sobie kilka okazji do strzelenia gola. Zawodziła jednak skuteczność.


Problemem są również kartki. Trzy ostatnie spotkania gwardziści kończyli ze stratą jednego zawodnika. Czerwonymi kartkami zostali ukarani kolejno- Damian Więckowski, Damian Miętek oraz Daniel Wojciechowski.


Brak zwycięstw spowodował, że nasz zespół zaczął tracić kontakt z drużynami ze ścisłej ligowej czołówki. Dzięki środowej porażce Kotwicy Kołobrzeg z Lechią II Gdańsk oraz remisowi Bałtyku w Gdańsku z Polonią, potencjalna wygrana z Energetykiem pozwoli naszym piłkarzom zredukować stratę.


Gryfinianie od wielu miesięcy borykają się z problemami natury finansowej i organizacyjnej, co ma istotny wpływ na sytuację pierwszego zespołu. Energetyk z trudem utrzymał się w gronie trzecioligowców. W bieżących rozgrywkach podopieczni duetu Wojciech Kowalczyk- Marek Nikitiński także mają problem z odnoszeniem zwycięstw. W trzynastu meczach drużyna z Gryfina zaledwie raz cieszyła się ze zwycięstwa. Siódmego września Energetyk wygrał na swoim boisku z Koralem Dębnica 1:0. Od tamtej pory gryfinianie nie tylko nie zdołali odnieść zwycięstwa, ale również nie strzelili w tych spotkaniach żadnej bramki! Cztery z ostatnich siedmiu meczów zakończyli bezbramkowymi remisami.


Słabą stroną Energetyka jest ofensywa, o czym świadczy zaledwie sześć strzelonych bramek. Znacznie lepiej jest z linią defensywy, która należy do najlepszych w lidze. Smaczku sobotniej konfrontacji dodaje rywalizacja zawodników z Japonii. W zespole z Gryfina występują bowiem Yuta Kinowaki oraz Shoma Akuta, który podczas zimowego okresu przygotowawczego przez kilka tygodni trenował z naszym klubem.


Czy gwardziści nawiążą kontakt z zespołami ze ścisłej ligowej czołówki? Czy odniosą w Gryfinie ważne zwycięstwo? Początek spotkania o godzinie 14.00 na stadionie przy ulicy Sportowej.

 

gwardia-koszalin.plparis_, 02-11-2013, odsłon: 1149

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki