02-06-2020, imieniny dzisiaj obchodza: Marianna, Marzena, Erazm


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Ciężki bój z Mistrzem Polski
Ciężki bój z Mistrzem Polski

AZS Koszalin po trzech kolejkach Tauron Basket Ligi zajmuje ostanie miejsce. Przed drużyną Zorana Sretenovicia bardzo trudne zadanie by odbić się od dna tabeli. Już jutro Akademicy rozegrają na wyjeździe mecz z Mistrzem Polski - Stelmetem Zielona Góra.

Dotychczasowe spotkania Akademików nie przysporzyły wiele radości koszalińskim kibicom. Jednak po bardzo słabych meczach z Asseco i PGE Turowem ostatnia potyczka z Treflem Sopot wyglądała zdecydowanie lepiej. Jak wspominają zawodnicy i sztab szkoleniowy AZS, największą bolączką koszalinian jest brak  gry zespołowej i  właśnie temu elementowi Akademicy poświęcili najwięcej czasu. Efekty tej pracy można było dostrzec w drugiej połowie ostatniego meczu, jednak by odnieść pierwsze zwycięstwo w lidze zabrakło nieco czasu i odrobiny zimnej krwi. Wciąż poniżej oczekiwań prezentuje się kreowany na lidera zespołu LaceDarius Dunn. Po dobrych meczach przedsezonowych, MVP ligi portugalskiej zawodzi w spotkaniach Tauron Basket Ligi. Jak sam przyznaje w wywiadach polska liga jest silniejsza od portugalskiej, ale jest pewien, że w końcu będzie mógł wszystkich zadowolić swoją grą. Początek tego sezonu jest również nieudany dla Bartłomieja Wołoszyna, który spędzając na parkiecie średnio ponad 20 minut daje swojej drużynie niespełna 5 „oczek” na mecz. Problemem jest również kontuzja Darrella Harrisa, jednak na szczęście dobrze zastąpił go Raymond Sykes, który w Sopocie rozegrał swoje najlepsze, jak do tej pory, zawody notując 20 punktów. Mecz w Zielonej Górze może być najlepszą okazją do odbudowania się koszalińskiego zespołu. Gra z teoretycznie silniejszą drużyną powinna spotęgować ambicje i wolę walki, które na pewno są potrzebne podopiecznym Zorana Sretenovicia przed kolejnymi spotkaniami. Zwycięstwo na tak trudnym terenie, jakim jest zielonogórski parkiet, pozwoliłby uwierzyć we własne siły koszalińskim zawodnikom.


Stelmet obecne rozgrywki również nie rozpoczął tak jak się tego po nim spodziewano. W meczu o Superpuchar Polski uległ Treflowi Sopot 71:76. O włos od niespodzianki było w meczu z Kotwicą Kołobrzeg gdzie wprawdzie podopieczni Mihailo Uvalina zwyciężyli dopiero po nerwowej dogrywce - 73:70. Stelmet następnie wygrał minimalnie z Treflem Sopot w drugiej kolejce TBL, by w ostatnim spotkaniu ulec w Słupsku tamtejszej Enerdze Czarnym - 81:72. Kreowany zatem na najlepszą obecnie drużynę TBL zespół z Zielonej Góry z pewnością posiada słabości, które Akademicy powinni wykorzystać. Na liście zawodników do zatrzymania na pewno muszą znaleźć się Przemysław Zamojski (śr. pkt. 18,3), Łukasz Koszarek (śr. pkt. 13,7), Vladimir Dragičević (śr. pkt. 13) oraz Christian Eyenga (śr. pkt. 12,7). Prócz tego jak przyznał w ostatnim wywiadzie Artur Mielczarek, kluczem będzie dobra gra i siłowa walka pod koszami z centrami Stelemetu.


Mecz Stelmet - AZS na pewno przysporzy kibicom obu drużyn wiele emocji. Na przeciw siebie staną drużyny, które będą miały wiele do udowodnienia. Akademicy w końcu muszą odbić się od dna, natomiast Stelmet zapewne chciałby udowodnić, że dotychczasowe mecze w TBL nie odzwierciedlały ich prawdziwej siły.

 

azs.koszalin.plparis_, 04-11-2013, odsłon: 1387

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki