22-10-2019, imieniny dzisiaj obchodza: Halki, Filipa, Przybyslawa

Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325

Stelmet nie dał szans Akademikom

AZS Koszalin uległ Mistrzowi Polski Stelmetowi Zielona Góra w IV kolejce Tauron Basket Ligi 105:76.

Początek poniedziałkowego meczu należał do Akademików. Za sprawą bardzo dobrej gry byłego zawodnika Stelmetu Zielona Góra - Zbigniewa Białka, który w pierwszych trzech minutach zdobył dla AZS 7 punktów. koszalinianie prowadzili w meczu z Mistrzem Polski. Niestety kolejne akcje nie były już tak udane w wykonaniu podopiecznych Zorana Sretenovicia i od stanu 11:5 dla AZS coś zacięło się w grze gości. Stelmet w tym czasie zdobył kolejne 10 punktów i wyszedł na prowadzenie 15:11. Akademicy nie składali broni i do końca pierwszej kwarty starali się odrobić straty, ostatecznie jednak to Stelmet  po 10 minutach wygrywał 26:21.

Kolejna część spotkania rozpoczęła się od trafienia Bartłomieja Wołoszyna za 3 punkty i strata Akademików do gospodarzy zmalała do 2 oczek. Stelmet, na nieszczęście, szybko odskoczył na kilka oczek. Dobra postawa koszalińskich środkowych dawała jednak nadzieję na ponowne zbliżenie się do przeciwnika. Po punktach Bigusa i Sykesa AZS wciąż był w grze, a kolejne trafienia Dunna dawały szansę na wyrównanie wyniku. Niestety, akcje Koszarka, Dragičevicia i Zamojskiego szybko je rozwiały. Nie pomógł Akademikom również faul techniczny przyznany ławce Stelmetu. Niecelne rzuty wolne Dunna, jak również akcja Wołoszyna nie dały koszalinianom punktów, a na dodatek Zamojski i Brackins trafili za 3 i przewaga na koniec pierwszej połowy wzrosła do 14 oczek na korzyść gospodarzy (57:43).

Po przerwie przewaga Stelmetu nie topniała. Wręcz przeciwnie, od drugiej minuty trzeciej kwarty gospodarze atakowali zdecydowanie lepiej od AZS powiększając różnicę punktów, która wynosiła nawet 31 oczek. Każdy błąd Akademików był bezlitośnie wykorzystywany przez podopiecznych Mihailo Uvalina.

Gra Akademików w czwartej kwarcie nie uległa poprawie w stosunku do poprzednich 10 minut. Stelmet wykorzystując swoje atuty utrzymywał wysokie prowadzenie, doprowadzając do najwyższej przewagi w meczu - 35 punktów (94:59). Co prawda AZS ostatecznie wygrał ostatnią odsłonę spotkania, jednak było to przede wszystkim spowodowane rozluźnieniem  szeregach przeciwnika w ostatnich minutach meczu. Ostatecznie Akademicy ulegli Mistrzowi Polski 105:76. Najwięcej punktów dla Akademików zdobył  LaceDarius Dunn - 25 oczek.