22-10-2019, imieniny dzisiaj obchodza: Halki, Filipa, Przybyslawa

Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325

Wysoka porażka w Tarnobrzegu

AZS Koszalin nie zdołał wygrać drugi raz z rzędu ulegając na wyjeździe drużynie Stabillu Jezioro Tarnobrzeg 95:78. O końcowym wyniku zadecydowała przede wszystkim wysoko przegrana przez Akademików pierwsza kwarta spotkania (32:11).

Pierwsze cztery minuty gry Akademików wyglądały tragicznie. Po trójce Chaissona Allena Stabill Jezioro prowadził na własnym parkiecie 17:1. Gospodarze swoje punkty zdobywali przede wszystkim po szybkich kontratakach. Akademicy nie potrafili przeciwstawić się bardzo dobrze grającym w ataku podopiecznym trenera Arkadiusza Papki i po kolejnych akacjach zamiast niwelować stratę przegrywali 27:3. W koszalińskiej drużynie nic nie funkcjonowało a swoje pierwsze punkty z gry Akademicy zdobyli dopiero pod koniec 7 minuty pierwszej odsłony meczu. Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się wynikiem 32:11.

Druga cześć meczu rozpoczęła się równie źle jak pierwsza. Stabill rozpoczął od punktów i nie zamierzał ustawać w atakach. AZS wyglądał nieporadnie i wciąż nie radził sobie z szybko grającymi gospodarzami, którzy bezlitośnie wykorzystywali niemal każdą pomyłkę Akademików. Przewaga w dalszym ciągu utrzymywała się powyżej 20 oczek. Dodatkowo w ataku podopieczni Gaspera Okorna nie potrafili wstrzelić się w tarnobrzeski kosz. Po dwudziestu minutach gry było 48:28.

Po zmianie stron gra w szeregach Akademików wciąż nie wyglądała tak jak chcieliby tego koszalińscy kibice. Najwięcej zastrzeżeń można było mieć przede wszystkim do rozgrywających, którzy nie potrafili kreować gry, a AZS do połowy trzeciej kwarty posiadał jedynie 2 asysty. Stabill natomiast grał bardzo prostą i przede wszystkim skuteczną koszykówkę, a zwyciężając tą odsłonę meczu 27:23 powiększył swoją przewagę nad Akademikami do 24 punktów (75:51).

Ostatnie dziesięć minut nie przyniosło niczego zaskakującego. Gospodarze kontrolowali wysokie prowadzenie nie dając Akademikom szans na zmianę niekorzystnego wyniku. Ostatecznie podopieczni Gaspera Okorna ulegli Stabillowi Jezioro Tarnobrzeg 95:78.