20-07-2019, imieniny dzisiaj obchodza: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

NO I PO PREMIERZE „KONOPIELKI” GRUPY TEATRALNEJ JANUSZA P „KLUBU KSM „ NA SKARPIE W KOSZALINIE
NO I PO PREMIERZE „KONOPIELKI” GRUPY TEATRALNEJ JANUSZA P „KLUBU KSM „ NA SKARPIE W KOSZALINIE

Przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej  Klubu Koszalińskiej Spółdzielni  Mieszkaniowej „Na Skarpie” i po krótkim a dokładnym wprowadzeniem widzów na temat Grupy teatralnej prze Panią Lidie  Jeziorską


Sala /dzięki nagraniom efektów zamieniła się w wiejskie podwórze. Przy tych dźwiękach zwierząt domowych Narrator – Adam Laszota wprowadził widzów  w klimat domu Bartoszewiczów . A za kulisami / myślałem ,że będzie nerwówka / a tam spokojnie – z uśmiechem i oczekiwaniem na swoje wejście aktorzy układali swoje rekwizyty i oczekiwali swojego wejścia. Najsympatyczniejszy  - zresztą jak zwykle – Ziutek – czyli Adaś  Powarzyński – uśmiechnięty i jeszcze pytający reżysera o to czy o tamto. Dostojna i charakteryzująca się Handzia –Ewa  Nogalska  - też układa kolejne rekwizyty, które w różnej kolejności będzie wnosiła na scenę. Uczycielka / nie tylko bo inżynier nagrać i efektów akustycznych/czyli Karolina Szcześniak – spokojna – i zajęta swoim telefonem – no bo wszystko ma już przygotowane. Nowicjusz – Domin –Damian Powarzyński – spokojny , prawie niewidoczny za kulisami ale stateczny / odwrotność swojego brat/ wie, że tekst i sytuacje ma opanowane – toteż stara się nie przeszkadzać innym. No i Kaziuk – po raz pierwszy na scenie ale zachowuje się jak doświadczony aktor – stara się pomaga reżyserowi, mało tego , On reżysera uspokaja , gdyż ten ostatni napięty  i sprawdzający wszystko i wszystkich. Kurtyna poszła w górę i POLECIAŁO .Dwa akty  pełne zabawy zarówno na widowni jak i na scenie. Aktorzy uzupełniali się /i pomimo dwóch maleńkich wpadek  tekstowych - zauważonych tylko przez reżysera i suflera / całe przedstawienie Grupa zal8iczyła / moim zdaniem/ DOSKONALE -  Każde żywa reakcja widowni , jak i w trakcie brawa spowodowały ,że aktorzy poczuli się swobodnie i grali coraz lepiej – Opinie po spektaklu ZASKAKUJĄCE/ oczywiście bardzo pozytywne . Za nie chcemy jako Grupa SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ . A ci , którzy nie mieli możliwości dotarci do nas , będą mieli taka możliwość uczestniczenia 21 kwietnia o godzinie 16.3o w Klubie KSM Na Skarpie albo: w Sianowie, Rosnowie, Dygowie, Świeszynie czy Dobrzycy , o czy będziemy informowali  w publikatorach i na Fb.


Za PREMIERĘ serdeczne dzięki wszystkim wykonawcom –a publiczności za tak miłą , ciepłą i serdeczną atmosferę i oczywiście za BRAWA .Również bardzo dziękuję za kwiaty  od widzów oraz za kwiaty i upominki od KSM Na Skarpie- sam Prezes nam wręczył i Rady Osiedlowej „Na Skarpie” gdzie jak zwykle Pani Teresa Grażyna Tomczyk , stały widz naszych propozycj,i podarowała nam prezenty i słodkości. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tekst – Janusz Pietrzykowski

Foto - Zefirekparis_, 25-03-2017, odsłon: 3262

Komentarze
Maryla Pipowska
25-03-2017, 20:09:59
Z przyjemnością przypomniałam sobie uwielbianą przeze mnie powieść Konopiejka.
Brawo dla pana Janusza i jego grupy teatralnej.Skrótowy spektakl fajnie oddał klimat tak dobrze mi znanej powieści.Publiczność,w tym i ja,super się bawiła.To nie był stracony czas,o nie!
Dziękuję,że mogłam tam z Wami być.

Z.T.J
26-03-2017, 09:35:12
Panie Januszu, dziękuję. Nie wyobrażam sobie, że kogokolwiek mogłaby nie zachwycić "Konopielka" w tym wydaniu. Po prostu - jest Pan genialny. Nie ominę żadnej okazji, by uczestniczyć w tym spektaklu, cudowny klimat, całkowicie w moim guście...tyle wzruszeń mi Pan podarował. Raz jeszcze DZIĘKUJĘ.

Elzbieta D
11-04-2017, 10:58:53
Byłam na przedstawieniu Konopielki w Sianowie - Uwab po pachy- POLECAM -Ja chyba przyjade 21-go do Kosazalina albo do Dygowa 22-go Akcja tak wartko leci,ze śmiech i zabawa przeszkadzały mi w odbiorze tak wspaniałego tekstu . Adaptacja zrobiona doskonale a aktorzy - ZAWODOWI .Gratuluje
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki